Розробка SMM-стратегії. Помилки, які Ви можете допустити

Розробка SMM стратегії. Просування в соціальних мережах

Незафіксовані цілі стратегії

Будь-яка робота починається з чіткої цілі. Вам потрібно зафіксувати в головах споживачів певний імідж? Або можливо принести компанії певну суму грошей? Подумайте про це на старті. По ходу роботи завжди повертайтеся до цього пункту і ставте питання «Ця дія приведе мене до моєї цілі?».

 

Не забувайте про обмеження

Ви або агентство побудували контент-стратегію на яскравому фотопродакшині, а потім виявилось, що цей напрямок під забороною. Завжди на старті запитуйте, що може, а що не може говорити або робити бренд.    

 

Величезна старт-підготовка

Кожен стратег аналізує купу інформації та одержує не менше даних і висновків. І найчастіша помилка – включити їх все в загальний документ. Ну а що – адже робота зроблена, я ж молодець? І тут починається пекло для проектної команди у вигляді купи інформації та висновків. Не треба так. Зберіть волю в кулак і залиште максимум 10-20 слайдів з найважливішими висновками – і проектна команда скажуть вам спасибі.

І, так, це один з найскладніших етапів в роботі!

 

Нерозуміння сенсу старт-підготовки

Вся аналітична частина розробляється, не тому що «так треба» і «щоб було». У ній ви збираєте якісну базу для вибудовування вектора всієї роботи. Завжди повертайтеся до старт-підготовки, щоб розуміти, чи в правильному напрямку ви йдете.

 

Зайвий конкурентний аналіз

Безумовно, конкурентний аналіз – важлива частина стратегії. Його потрібно вміти робити якісно, швидко, а також правильно застосовувати отриману інформацію. Але найчастіше фахівці настільки сильно впадають в цю справу, що забувають про важливіше – аудиторії.

Конкуренти – це про минуле (вони там щось зробили), а нам потрібно зазирнути в майбутнє і пропрацювати запити нашої аудиторії. До того ж ви не знаєте, чому конкуренти це роблять і що стоїть за всією цією роботою.

 

Занадто широка аудиторія

Можливо Ви думаєте: «Наша аудиторія – чоловіки і жінки від 18 до 65 років, які проживають в Києві» або в будь-якому іншому місті, або гірше – в країні. Але під такий опис підійдете і Ви, і ваша сусідка – пенсіонерка Галина Андріївна (ну а що – жінка, 65 років, живе в Києві).

Ніколи не починайте роботу з такою ЦА. Попробуйте скласти опис типового представника цільової аудиторії, ставте питання, поки ви не отримаєте для себе чітке уявлення про аудиторію, з якою вам належить працювати.

 

Вигадана або важкодоступна аудиторія

Друга крайність, масштаб лиха якої перевершує навіть занадто широку аудиторію. Якщо Ви хочете, щоб Вам налаштували рекламну компанію під «естетів, які люблять зупинитися посеред дня і випити чашку кави» – лишіться цієї думки. Цю аудиторію буде практично неможливо знайти. Шукайте інші відмітні характеристики та патерни поведінки, з якими можна вибудувати не лише реальну, а й продуктивну роботу.

ШУКАЄТЕ ТАРГЕТОЛОГА ДЛЯ ПРОСУВАННЯ В соціальних мережах? ТЕЛЕФОНУЙТЕ +380 (98) 118-73-74

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *